Linkcsere |
Kezdőlap|Fesztiválkereső|Fesztiválregisztráció|Élménybeszámolók|Galéria|Híreink|Linkek|Nyereményjáték|Cégkatalógus
  
A jövő hétre ajánljuk

2018. March 02 - 04.
VI. Budapesti Halfesztivál
Budapest

2018. March 03 - 04.
Édesség Napok - CsokoláDays
Zalaegerszeg

2018. March 03.
14. Árvízi Emléknap
Szeged

Kitekintő
Környező országok rendezvényei


 

 

Felhívások

Árusok jelentkezését várják veresegyházi rendezvényre
Rendezvényszervezők figyelem!
Árusok, büfések FIGYELEM!

RSS

Aranytíz Művelődési Központ Januári Programja
 
Budapest, 2008. January 01 - 31.

 

 

Program:
GYEREKPROGRAMOK:

Január 6.
10.00-13.00
ARANYALMA JÁTSZÓHÁZ
Nagyon kicsiknek és kicsit nagyoknak
11.00 Szabó Zselyke színész-előadóművészgyermekműsora
interaktív mesés–zenés–táncos foglalkozás
Kézműves foglalkozás: készítsünk filcképet, gyakoroljuk a patchwork technikát
Játékpark: babajátszó, készség- és képességfejlesztő játékok
Babaruha és játékbörze-minőségi gyermekruhák nagy választékban
(Előzetes asztalfoglalás 1/354-3400 Fejes Brigitta és Kovács Veronika)

Január 20.
10.00-13.00
VARÁZSGÖMB JÁTSZÓHÁZ
Téma: 80 nap alatt a Föld körül-Kína és Hongkong
Vallás, építészet, feng shui. Kung-fu bemutató
Kézműves foglalkozás: nyomtassunk Ex librist, fessünk selyemre, készítsünk legyezőt vagy pandamacit
Álomfogók –ismeretterjesztő klub (Böszörményi Gyula: Gergő és az Álomfogók című regénye nyomán)
Álomvilág-Harry Potter rajongói klub
Játékpark: ügyességi, logikai és családi játékok tárháza

ARANYTÍZ MUSICAL STÚDIÓ
Tanítanak: Póka Éva, Kiss Anikó, Bakó Gábor, Gebora György
A stúdió 7-18 éves fiatalokat vár színészmesterség, beszédtechnika, ének és tánc oktatásával, 70 perces órákkal. Jelenleg négy, korosztálynak megfelelő csoport működik. A stúdió ugyan nem színészképző, de több ifjúsági színházi előadást hoztunk már létre.
Szombat: 9.20-14.30
Első tanítási nap:
január 5.

MESE ÉS TÁNC
Tanít: Mihalik Boglárka
Hétfő, szerda: 16.00–16.45, 16.45–17.30, 17.30–18.30
Első alkalom:
január 7.

TÖRPTORNA
Tanít: Darab Katalin
Péntek: 18.00–19.00
Első alkalom: január 4.

GYERMEKTÁNCHÁZ A KALAMAJKA EGYÜTTESSEL
Minden szombaton
17.00–18.00
Aprók tánca (vezeti: Fábián Éva)
18.00–19.00 Történeti játszóház (vezeti: Horti Zoltán)
Első alkalom: január 5.

SAKK SZAKKÖR
Minden hétfőn 14.00–16.00
Első alkalom: január 7.

BABA-MAMA PROGRAMOK:

AKTÍV SZÜLÉS PROGRAM
A születésről szubjektíven a szülés előtt; A születésről szubjektíven a szülés után; Babamasszázs; Babás jóga; Bóbita; Csecsemőgondozás; Egyéni konzultáció; Elsősegély-nyújtási ismeterek; Ikervonal; Játék és beszélgetés; Készülődés testben-lélekben; Kismama fitness és testharmónia; Kismama jóga; Kismamaklub; Mama-masszázs; Manó Tánc-Kép; Manótorna; Relaxáció; Személyi tréning; Szülés utáni torna; Szülésbeszélgetés középiskolásoknak; Szüléstámogatók; Szülőpozíciós jóga pároknak; Testharmónia és kismama fitness; Testharmónia szülés után; Varázssziget
Bővebb információ: Békési Beáta klinikai pszichológus
Tel.: 20/931–6981 (18.00-21.00)
Üzenetrögzítő/fax:0626/550–180
www.aktivszules.hu
Első alkalom: január 7.

FELNŐTT PROGRAMOK:

Január 3.
16.00–18.00
BELVÁROSI TERMÉSZETBARÁT SZÖVETSÉG
Klubnap


január 4.
15.00
TÖRTÉNELMI TÁRSASTÁNC OKTATÓI TOVÁBBKÉPZÉS
a Garabonciás Művészetpedagógiai Műhely szervezésében

ARANYTÍZ TÁRSASÁGI BRIDZS KLUB
Minden pénteken 18.00–21.00
Első alkalom: január 4.

Január 5.
"MENŐ-MANÓ" TÁJAK KOROK MÚZEUMOK KLUBJA
Kirándulás a Budai hegyekbe

PESTI SAKK KÖR    Felső korhatár nélkül!
Minden szombaton 14.30–17.30
Első alkalom: január 5.

MAGYAR TÁNCHÁZ
Minden szombaton
19.00-20.30
Tánctanítás (bonchidai táncok)
20.30-21.00 Népdalok tanítása (bonchidai népdalok)
21.00-24.00 KALAMAJKA Táncház
23.00-02.00 Össznépi vigadalom
Első alkalom: január 5.

FORRÓ RITMUSOK, LATIN EST A SALSA PALOTÁBAN
Minden szombaton
22.00–22.45
Alapfokú SALSA és MERENGUE tanítás
22.45-03.00 Salsa buli!
Forró hangulat a legújabb latin zenékre!
Házigazda: DJ. José Rey, Cuba
Első alkalom: január 5.

DÉSI HUBER ISTVÁN KÉPZŐMŰVÉSZETI KÖR
Minden hétköznap 17.00–21.00, modell utáni rajz, festészet.
Egész évben az újonnan jelentkezők számára a folyamatos tanulmányrajzolás feltételei biztosítottak a kockától a portréig, igény szerint.
Korrektúra személyenként, az alkotó egyénisége és képessége szerint.
Művésztanár: Túri Éva
A tematikából:
1. félév: A kockától a koponyatanulmányig (szeptember-január)
 Szükséges eszközök: 1 íves papír, ceruza, pittkréta, szén
Munkamenet: 1 hetes beállítások
December: a csendélet ábrázolása (változatos beállítások, szögletes és forgástestek drapériával, különböző anyagú és karakterű tárgyakkal)
Első alkalom: január 7.

Január 7.
18.00-19.30
TRENDI-LAKBERENDEZŐ HOBBITANFOLYAM
Tanfolyamvezető: Deák Marcsi, okleveles lakberendező
Fürdő I.

január 7.
18.30-21.30
CSIKUNG-KIMNARA MŰHELY

IDEGENVEZETŐ-KÉPZÉS
Kedd, csütörtök 17.30–20.00
Információ: Deák Judit, 0620-5396-123
Első alkalom: január 8.

CSIKUNG-ARANY MŰHELY
minden kedden 18.30–21.30
Első alkalom: január 8.


MSZOSZ V. KERÜLETI NYUGDÍJAS ALAPSZERVEZET KLUBNAPJA
Minden szerdán 14.00–17.00
Első alkalom: január 9.


POLIFILM FILMES ISKOLA-AKKREDITÁLT SZAKKÉPZÉS
Kedd, szerda, csütörtök: 9.00–16.00
Információ: www.polifilm.hu, polifilm@polifilm.hu
Vizsgaidőpontok: január 10., 15., 17., 22., 24. 9.00

Január 10.
15.00
ÖRÖKIFJAK  KLUBJA
Csevegős délután

Január 10.
15.00
PERFORMANCE MŰVÉSZET
Műteremlátogatás ef. Zámbó István képzőművésznél Szentendrén. A programra előzetes bejelentkezés szükséges a marsi.laszlo@aranytiz.hu címen.
Az előadást az NKA támogatja.

Január 11.
15.30
"MENŐ-MANÓ" TÁJAK KOROK MÚZEUMOK KLUBJA
Klubnap

Január 11.
19.00
TABULATÚRA RÉGIZENEI KLUB
Köszöntünk szép új esztendő! Téli barangolás a reneszánszkori magyar muzsika világában.

Január 12.
"MENŐ-MANÓ" TÁJAK KOROK MÚZEUMOK KLUBJA
Látogatás a Szépművészeti Múzeumba

Január 14.
16.30
ROCKENBAUER PÁL TÚRAVEZETŐK KLUBJA
Klubnap Dr. Vanek Zsuzsanna előadása Egyiptomról

Január 14.
18.00-19.30
TRENDI-LAKBERENDEZŐ HOBBITANFOLYAM
Tanfolyamvezető: Deák Marcsi, okleveles lakberendező
Fürdő II. (gardrób)

Január 15.
18.00–20.00
ÁSVÁNYGYŰJTŐK KLUBJA
Rudabánya ásványai
Réztartalmú ércesedés ásványgenerációi
Vetítés:
II/B. 1-10        chalcocit        Cu2S

BUDAPESTI SZÉKELYKÖR
minden szerdán 18.00–20.00
Első alkalom: január 16.

Január 17.
14.00
ÖRÖKIFJAK  KLUBJA
Zenés klubdélután a Seres Duóval

Január 17.
15.00–17.00
BELVÁROSI TERMÉSZETBARÁT SZÖVETSÉG
Klubnap

január 18.
15.00
TÖRTÉNELMI TÁRSASTÁNC OKTATÓI TOVÁBBKÉPZÉS
a Garabonciás Művészetpedagógiai Műhely szervezésében

Január 18.
20.00-24.00
ROCK AND ROLL PARTY AZ ART-6 ZENEKARRAL
Tánc a 60-as 70-es évek népszerű zenéire.

Január 19.
ARANYTÍZ TERMÉSZETBARÁT KLUB
Séta a Margitszigeten

Január 19.
"MENŐ-MANÓ" TÁJAK KOROK MÚZEUMOK KLUBJA
Séta a Budai hegyekben

Január 19.
19.00
DOBBAN A SZÍV...
Tóth Bea és a Bellybea Hastánc Stúdió önálló estje,

Január 21.
18.00-19.30
TRENDI-LAKBERENDEZŐ HOBBITANFOLYAM
Tanfolyamvezető: Deák Marcsi, okleveles lakberendező
Háló, háztartási helyiségek

Január 21.
18.30-21.30
CSIKUNG-KIMNARA MŰHELY

Január 22.
A MAGYAR KULTÚRA NAPJA
18.00 Füleki Zsuzsa képzőművész kiállításának megnyitója
(A művész a Belvárosi Művészek Társaságának tagja)
18.30 Dávid Viktória gospelénekes műsora Kodály Zoltán műveiből

Január 24.
15.00
ÖRÖKIFJAK  KLUBJA
Látogatás az Iparművészeti Múzeumba
(előzetes jelentkezés január 17-ig!)

Január 24.
17.00
ZÜRICHI MAGYAR TÖRTÉNELMI EGYESÜLET
Fehér ló eurázsiai szent helyeken
Előadó: dr. Bérczi Szaniszló, a földtudomány kandidátusa, ELTE TTK

Január 24.
"MENŐ-MANÓ" TÁJAK KOROK MÚZEUMOK KLUBJA
Látogatás a Richter Gedeon Gyógyszergyár Múzeumába

Január 25.
17.00
POLIFILMKLUB
Kísérleti és független filmek klubja. Válogatás a Filmworkshop Budapest keretén belül készült filmekből.

Január 25–27.
CSIKUNG 1-ES SZINTŰ TANFOLYAM
Vezeti: Tábori László nemzetközi csikung tanár

Január 25.
18.00–21.00
INGYENES CSIKUNG BEMUTATÓ
Vezeti: Tábori László nemzetközi csikung tanár

KOMLÓSI OKTATÁSI STÚDIÓ

Riporter-, szerkesztő- és újságíróiskola
Információ: 1/215-8078,  www.riporteriskolsa.hu
Felvételi: január 26.

Január 25.
15.00
ARANYTÍZ TERMÉSZETBARÁT KLUB
Klubnap

Január 29.
18.00–20.00
ÁSVÁNYGYŰJTŐK KLUBJA
Rudabánya ásványai
Azurit, malachit kialakulása és átalakulása
Vetítés:
V/C. 1-10        azurit        Cu3(CO3)2(OH)2

Január 31.
15.00
ÖRÖKIFJAK  KLUBJA
Csevegős délután

Január 31.
17.00
ARANYTÍZ HELYTÖRTÉNETI KLUB
H. Kelemen László: A polgári iskolák története, avagy egy fővárosi polgári iskola léte és utóélete című könyvének bemutatója.
Előadó: H. Kelemen László tudományos kutató


KIÁLLÍTÁSOK

December 16. - január 15.  Előtér Galéria
Az Ezerszínű üvegfestmények című kiállítás.

December 17. - január 20. Dési Galéria
Tavaszy Noémi festőművész In memoriam Kodály Zoltán című kiállítása.

Január 9.
18.00
Átrium Galéria
Pető Tamás festőművész című kiállításának megnyitója. A tárlat január 21-ig tekinthető meg  

Január 16. - február 12. Előtér Galéria
Fejes-Tóth Gábor festő kiállítása

Január 21.
17.00
Dési Galéria
Srimai terasz. Az adriai Srima-ban megrendezett alkotótáborban készüt alkotások kiállítása.  A tárlat február 12-ig tekinthető meg  

Január 22.
18.00
Átrium Galéria
Füleki Zsuzsa képzőművész kiállításának megnyitója. A tárlat február 8-ig tekinthető meg  

ARANYTÍZ TEÁTRUM

ARANYTÍZ TEÁTRUM
Január 18.
19.00
Pozsgai  Zsolt
SZÉCSI PÁL
zenés játék Szécsi Pál szerelmeiről

Január 26.
19.00
Neil Simon
PIKÁNS PERCEK LOVAGJA   
vígjáték két részben
Fordította: Elbert János
Rendező: Pozsgai Zsolt

IFJÚSÁGI SZÍNPAD
Január 13.
19.00
Burák Ádám
RANDI
komédia két felvonásban

December 11.
19.00
Neil Simon
PIKÁNS PERCEK LOVAGJA   
vígjáték két részben


TÁNC, MOZGÁS

EAST-WEST JAZZTÁNC
Tanít: Bakó Gábor, koreográfus, táncos
Kezdő: hétfő, szerda 14.30–16.00; 18.00–19.30
kedd 20.00–21.30; szerda, péntek, vasárnap 11.00–12.30
Középhaladó: kedd, péntek 14.30–16.00
Haladó: kedd, péntek 16.00–17.30
Első alkalom: január 4.

ERICA C. DANCE SCHOOL & COMPANY
Alapította: Zoltán Erika
Vezető tánctanár és koreográfus: Robby D.
Ovis, kezdő, haladó és művészképző csoportok 5 éves kortól.
Órák minden hétköznap délután.
Információ: 0620/326–7629, 0620/939–3300
www.ecdancestars.hu 
Első alkalom: január 7.

JESZENSZKY JAZZBALETT
Tanít: Jeszenszky Endre, balettmester
Hétfő, szerda: 16.30–18.00
Első alkalom: január 3.

JESZ-a-JAZZ
Tanít: Darab Katalin, moderntánc-pedagógus
Péntek: 17.00–18.30
Első alkalom: január 4.

SALSA-MERENGUE A SALSA TROPICAL TÁNCISKOLÁBAN
Tanít: José Rey
Kezdő: hétfő, szerda 18.10–19.10
Középhaladó: hétfő, szerda 19.20–20.20 és kedd 19.30–21.00
Haladó: hétfő, szerda 20.30–21.30
Tinisalsa: péntek 16.00–17.00; 17.00–18.00
Férfi és női mozgás/stílus órák: péntek 18.00–19.00
Információ: www.salsadecuba.hu
Első alkalom: január 7.

FLAMENCO
Tanít: Bajnai Beáta, moderntánc-pedagógus
Kedd: 19.00–21.00
Első alkalom: január 8.

ODISSZI KLASSZIKUS INDIAI TÁNC
Tanít: Mladonyiczki Edit
Vasárnap kezdő: 9.00–10.30; haladó: 10.30–12.00
Első alkalom: január 6.

PARTY ROCK ’N’ ROLL
Tanítanak: Gaál Orsolya és Kállai Ákos, diplomás tánctanárok
Kedd 20.30-21.30
Péntek 20.00–21.00
Első alkalom: január 8.
Új tanfolyam indul: január 8.

TÁRSASTÁNC
Tanítanak: Gaál Orsolya és Kállai Ákos, diplomás tánctanárok
6–12 év közöttieknek: hétfő, szerda 16.00–17.00
18 éves kortól: hétfő 17.00–18.00; péntek 19.00–20.00
Első alkalom: január 2., illetve január 4.

NÉPTÁNC TANFOLYAM
Hétfő: 19.00–22.00 (sóvidéki táncok)
Tanít: Redő Júlia és Bohus György
Első alkalom: január 7.
Szerda: 19.00–22.00 (magyarszováti táncok)
Tanít: Redő Júlia és Tompa Attila
Első alkalom: január 9.
Szombat: 17.30–19.00 (kalotaszegi legényes)
Tanít: Bohus György
Első alkalom: január 5.

RANEE HASTÁNC
Tanít: Farkas Renáta
Kezdő: szerda 18.30–20.00
Középhaladó-haladó: szerda 20.00–21.30
Első alkalom: január 9.

ZUBAIDAH ÉS KÍGYÓNŐI HASTÁNC STÚDIÓ
Stúdióvezető: Gergely Eszter (Zubaidah)
Folyamatosan induló tanfolyamok kezdő szinttől a versenyre való felkészítésig.
Kedd 17.30–18.30; péntek 20.00–21.30; szombat 10.00–11.00
Információ: 0630/385–4099, zubaidah@zubaidah.hu, www.zubaidah.hu
Első alkalom: január 4.

FRISSÍTŐ TORNA 50-EN TÚL
Tanít: László Zsuzsanna, gyógytornász
Kedd, csütörtök: 11.00–12.00
Első alkalom: január 8.

KICK-BOKSZ KEZDŐKNEK ÉS HALADÓKNAK

Oktató: Juhász Gábor, 1 danos mester
Kedd, csütörtök: 18.30–20.00
Információ: 0630/991–9721
Első alkalom: január 3.

PILATES TORNA
Tanít: Dóczy Andrea, edző
Kedd 17.00-18.00
csütörtök: 16.30–17.30, 17.30-18.30
Információ: 0620/343–5873
Első alkalom: január 8.

TESTTARTÁSJAVÍTÓ GIMNASZTIKA
Tanít: László Zsuzsanna, gyógytornász
Hétfő, csütörtök: 15.00–16.00
Első alkalom: január 7.

ZENÉS KONDÍCIONÁLÓ TORNA
Tanít: Dóczy Andrea, edző
Kedd 18.00-19.00
Információ: 0620/343–5873
Első alkalom: január 10.

ÉRZELMI JÓGA
Tanít: Sándor Katalin, gyógytornász
Csütörtök: 17.30–18.30
Első alkalom: január 10.

INTIM TORNA

Tanít: Patyi Judit
Szombat: 10.00–12.30, szerda: 18.00–20.30
Folyamatosan induló tanfolyamok
Információ és jelentkezés: 0630/454–2001

WING TSUN KUNG-FU

Oktató: Plank György 3. mesterfokozat
Péntek 18.00–20.00
Információ: 0620/986–9495
Első alkalom: január 4.

 
Pontos helyszín:
Aranytíz Művelődési Központ (V. ker. Arany J. u. 10.)
 
Belépő:
Nincs információ.
 
Információ:
Aranytíz Művelődési Központ
1/354-3400
aranytiz@aranytiz.hu
 
Honlap: www.aranytiz.hu
 
Programfüzet: Letöltés





Vissza
Új keresés
FIGYELEM!
Indulás előtt érdemes telefonon érdeklődni az információs elérhetőségeken a pontos időpont felől, mivel az esetleges változásokért nem tudunk felelősséget vállalni.

Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó

Emlékezzen rám
Elfelejtett jelszó?
Nincs felhasználóneve? Regisztráljon
 
Hírlevél
Feliratkozás a Fesztiválkalauz hírlevelére.
:

: