Linkcsere |
Kezdőlap|Fesztiválkereső|Fesztiválregisztráció|Élménybeszámolók|Galéria|Híreink|Linkek|Nyereményjáték|Cégkatalógus
  
A jövő hétre ajánljuk

2014. augusztus 01 - 03.
Little Circle
Kisköre

Kitekintő
Környező országok rendezvényei


 

 

 

Felhívások

Árusok jelentkezését várják Alsónémedibe
Árusok jelentkezését várják a szervezők a Miskolci Sörfesztiválra
Árusok jelentkezését várják Fonyódra
Árusok, kézművesek jelentkezését várják a szervezők a XIX. Tőserdő Szépe Tiszavirág Fesztiválra
Kézművesek, borosok, sajtosokok és vízi vállalkozók jelentkezését várják Balatonföldvárra!
Rendezvényszervezők figyelem!
Árusok, büfések FIGYELEM!

RSS

Aba Napok
 
Aba, 2009. június 26 - 28.

 


Program:
Június 26. péntek
Zenepavilon
16.55
Égi köszöntő (Tóth Frici)
17.00 Ünnepélyes megnyitó
Közreműködők: Abai Pávakör és Citerazenekar, Szamosújvári Néptánccsoport, Csengettyű Énekegyüttes, Sárvíz Fúvószenekar, Aranyalma Néptáncegyüttes
Köszöntő: Kossa Lajos – Aba Nagyközség polgármestere
24.00 Utcabál a Perfect Party Company-val

Nagyszínpad
19.30
Irigy Hónaljmirigy
21.00 Charlie (élő koncert)
23.00 Korda György és Balázs Klári

Kultúr mögötti tér
24.00 Tűzszertartás

Kultúr előtti tér- Gyerekprogramok
16.00
Vitéz László (Pályi János bábelőadása)

Kultúr Közösségi Ház
- Kiállítás a Sárvíz Alapfokú Művészetoktatási Intézmény 15 éves történetéből
- Kiállítás a korábbi Aba Napok képeiből
- Makettkiállítás

Fórum előtti tér - Hagyományok Forrása
Népművészeti, iparművészeti vásár és bemutató, kiállítások, előadóestek, azték tánc, honfoglalás kori ételek, jurta bemutató, középkori udvar bemutató, aurafotózás, médiasátor, Idő Van, Csürrentő koncert és Moldvai táncház

Disco Sátor (a volt Sikoly mellett)
21.00
Retro Disco

Utca
- Hagyományok Forrása: népművészeti, iparművészeti vásár
- Civil Szervezetek Udvara (Aba Sámuel Általános Iskola udvara)
- Hörpintő Söröző, Vakegér Kocsma, Tök Király Söröző, Sárvíz Fogadó
- Ízek Utcája, Borsátor, Vidámpark

Június 27. szombat
Zenepavilon
13.00
Faluebédhez szól a nóta Madarász Katalin és Bokor János nótaénekesekkel
14.00 „Csajok” ének- és táncegyüttes Fehér Sándor közreműködésével
15.30 Badár Sándor kabaré
16.30 „Húzzad csak kivilágos virradatig” – a Maya Trió operett műsora
17.30 Sivatag Rózsái hastánccsoport bemutatója
23.30 Nur Dahab (Arany Holdfény) hastánccsoport műsora
24.00 Utcabál a Coco-Loco zenekarral

Nagyszínpad
19.00
Kiscsillag
21.00 Quimby
23.00 Black Angels /tűzzsonglőrök/ (színpad előtti tér)

Kultúr előtti tér- Gyerekprogramok
09.00
Kézműves foglalkozás az Abai Gimnázium és Kollégium pedagógusaival
11.00 Gyerek táncház

Kultúr Közösségi Ház
- Kiállítás a Sárvíz Alapfokú Művészetoktatási Intézmény 15 éves történetéből
- Kiállítás a korábbi Aba Napok képeiből
- Makettkiállítás
14.00 Filmvetítés
ABA feeling; Nomád Pláza – Három vándor (rendezte: Szalay Péter)

Fórum előtti tér - Hagyományok Forrása
Népművészeti, iparművészeti vásár és bemutató, kiállítások, előadóestek, azték tánc, honfoglalás kori ételek, jurta bemutató, középkori udvar bemutató, aurafotózás, médiasátor, Carmina Danubiana, MMNV Társulat, The Flight Recorders, Sicitur Adastra, Blues For Sale

Disco Sátor (a volt Sikoly mellett)
21.00
Retro Disco

Vakegér Kocsma
20.00
Mulatós zene Rupp Istvánnal

Hörpintő Söröző
19.00
Élő zene Őrsi Istvánnal

Sportprogramok:
07.00
Horgászverseny (Domján horgásztó)
09.00 Aba Kupa – Nagypályás Labdarúgó Torna (Focipálya)
résztvevő csapatok: Káloz, Sárszentágota, Soponya és Aba
10.00 Múlt, jelen és jövő csapatai az abai kézilabdázásban (Ált. Isk.)
10.00 Sárkányrepülés Tóth Fricivel (Lómező; telefonos egyeztetés: 06-20-777-9913)
10.00 Kutyás bemutató (Nagyszínpad előtt)
10.30 Harcművészeti bemutató
- Krav Maga izraeli katonai közelharc,
- Wing Tsun kung-fu,
- Várpalotai TKE és a Pétfürdői DSE taekwon-do szakosztály közös bemutatója (Nagyszínpad előtt)

Utca
11.00 Veterán autó és Citroen Kacsa bemutató és felvonulás
12.00 FALUEBÉD
14.00 SZOMSZÉDOLÁS lovasfogatokkal
(római katolikus templom, egykori harangozó ház, Emlékező fák (stáció), református templom, festménykiállítás a kisiskolában, néprajzi kiállítás régi tévék és rádiók bemutatójával, szíjgyártó műhely és hintókiállítás, Vörös Kakas Fogadó, borospince)

Hagyományok Forrása: népművészeti, iparművészeti vásár
Civil Szervezetek Udvara (Aba Sámuel Általános Iskola udvara)
Hörpintő Söröző, Vakegér Kocsma, Tök Király Söröző, Sárvíz Fogadó
Ízek Utcája, Borsátor, Vidámpark

Június 28. vasárnap
XII. Sárvíz Művészeti Fesztivál
08.30
Zenés ébresztő – a Pusztavámi Német Nemzetiségi Fúvószenekar, a Sárvíz Fúvószenekar, Aba Jazz Tánccsoport és a Dream Dance Tánc- és Mazsorettcsoport közreműködésével
09.30 Ünnepi felvonulás (Sárvíz Fogadó – Rákóczi u. – Millenniumi Park)
VÁLLAT A VÁLLHOZ – TISZTELET AZ ŐSÖKNEK
Csak az él, ki sohasem fél
Legyen tűz, égjen a fény, a Táltosok fiaiért
Közreműködnek: Bartina zenekar, Szamosújvári Néptánccsoport, a Sárvíz Alapfokú Művészetoktatási Intézmény néptánccsoportjai, Kerecsen Íjászok, Zrínyi Miklós S.E., Haditorna Klub, Honvéd Szondi György SE - Magyar Királyi Kardforgatók Rendje, Némethy fivérek, Szent Sebestyén Számszeríjász Társaság, Mathias Rex, Héttorony Hangászok, solymászok, Pusztavámi Német Nemzetiségi Fúvószenekar, Sárvíz Fúvószenekar, Aba Jazz
Tánccsoport, Dream Dance Tánc- és Mazsorettcsoport
10.00 Itt állunk, mást nem tehetünk – Eleink gyülekezete – bemutató (Millenniumi Park)
10.30 Fúvószenekarok, mazsorett csoportok bemutatói (Zenepavilon)
14.00 Néptánc gála (Zenepavilon)
16.00 Bartina zenekar (Zenepavilon)
17.30 VIII. Sárvíz Szépe - szépségkirálynő választás, közreműködnek a székesfehérvári Szent István Szakképző Iskola növendékei
23.00 Záróbál

Nagyszínpad
20.00 Kormorán koncert – közreműködik az Aba Sámuel Általános Iskola művészeti tagozatos 2. osztálya és a Csengettyű Énekegyüttes
A koncert végén: EMELD FÖL SZÍVEDET - zenés tűzijáték
22.30 Lángoló Lelkek Tűzszínház (tűzzsonglőrök) előadása (színpad előtti tér)

Kultúr előtti tér - Gyerekprogramok
10.30
Vásártér – Kovács Géza bábelőadása
11.30 Népi kézműves foglalkozás a Sárvíz Alapfokú Művészetoktatási Intézmény pedagógusaival és Steixner Istvánnal

Kultúr Közösségi Ház
- Kiállítás a Sárvíz Alapfokú Művészetoktatási Intézmény 15 éves történetéből
- Kiállítás a korábbi Aba Napok képeiből
- Makettkiállítás

Fórum előtti tér - Hagyományok Forrása
Népművészeti- iparművészeti vásár és bemutató, kiállítások, előadóestek, azték tánc, honfoglalás kori ételek, jurta bemutató, középkori udvar bemutató, aurafotózás, médiasátor, Tabulatúra, Kósza Band, Trans Nomád

Katolikus templom
11.00
Mise

Református templom
10.30
Istentisztelet

Sportprogram:
10.00
Sárkányrepülés Tóth Fricivel (Lómező; telefonos egyeztetés: 06-20-777-9913)

Utca
- Hagyományok Forrása: népművészeti, iparművészeti vásár
- Civil Szervezetek Udvara (Aba Sámuel Általános Iskola udvara)
- Hörpintő Söröző, Vakegér Kocsma, Tök Király Söröző, Sárvíz Fogadó
- Ízek Utcája, Borsátor, Vidámpark

II. Hagyományok Forrása
Péntek
Kultúr Közösségi Ház

Kiállítások:
- Kertai Zalán festőművész - honfoglaláskori témakör
- Nyers Csaba rézplasztikus és Steixner István bőrműves tárlata
- Bőzendorffer Ferenc - Utolsó pesti szíjgyártó emlékére
- Festmény és fotótárlat – képzőművészeti alkotások
18.00 TWO Art Társulat előadása
Molnár Ferenc: Ibolya
Csehov: Három nővér paródia

Forrás Színpad (Fórum terasz)
17.30 Idő Van –rock,blues,alter
01.00 Csürrentő koncert és Moldvai táncház

Jurta falu (Fórum előtti tér)
- Kerecsen íjászok bemutatója, rovásírás, páncélos bemutatók, íjászat, interaktív tábori élet – jurta falu kialakítása
- 5 jurtában kiállítások (Sudár István – újságíró, ménesgazda hagyatékának bemutatása, Abai Gimnázium és Kollégium bemutatója, jurtaszállások)

Középkori udvar (Fórum és Kultúr közötti tér)

Mathias Rex - Középkori udvari élet bemutatása, vívás, páncélos harcibemutatók, interaktív kiállítás - konyhasátor

Szombat
Kultúr Közösségi Ház

Kiállítások:
- Kertai Zalán festőművész -honfoglaláskori témakör
- Nyers Csaba rézplasztikus és Steixner István bőrműves tárlata
- Bőzendorffer Ferenc kiállítása- Utolsó pesti szíjgyártó emlékére
- Festmény és fotótárlat – képzőművészeti alkotások
16.00 Poór Miklós: Hadi művészetek, Pozsonyi csata
18.00 Rétfalvi Kálmán: Akik a Bakonynak nevet adtak

Forrás Színpad (Fórum terasz)
15.00
Carmina Danubiana (Szabó Zoltán, Aba) Budavár tövében - Hunyadiak emlékezete a folklórban – lemezbemutató koncert
16.00 MMNV Társulat: Kortárs tánc
17.00 The Flight Recorders -brit pop, rock
23.00 Sicitur Adastra -rock
00.30 Blues For Sale -blues
01.30 Aeternum-falk metal

Jurta falu (Fórum előtti tér)
- Kerecsen íjászok bemutatója, rovásírás, páncélos bemutatók, íjászat, interaktív tábori élet
- 5 jurtában kiállítások (Sudár István – újságíró, ménesgazda hagyatékának bemutatása, Abai Gimnázium és Kollégium bemutatója, jurtaszállások)
14.00 Capoeira bemutató
15.00 Saolin Kung-fu bemutató

Középkori udvar (Fórum és Kultúr közötti tér)
Mathias Rex - Középkori udvari élet bemutatása, vívás, páncélos harcibemutatók, interaktív kiállítás - konyhasátor
18.00 Honvéd Szondi György S.E.-Magyar Királyi Kardforgatók Rendje (középkori harcászat modellezve, dinamikus párosharcok)

Vasárnap
Kultúr Közösségi Ház

Kiállítások:
- Kertai Zalán festőművész -honfoglaláskori témakör
- Nyers Csaba rézplasztikus és Steixner István bőrműves tárlata
- Bőzendorffer Ferenc kiállítása –Utolsó pesti szíjgyártó emlékére
- Festmény és fotótárlat – képzőművészeti alkotások
13.00 Lévai László: Mátyás mennyei serege, Mátyás titkos könyvtára, Abaházi Samu király,
Garabonciások a magyarság szolgálatában
15.00 Dévai Attila: Hétköznapi asztrológia, Magyarságkutatás
17.00 Poór Miklós: Honfoglaláskor előtti nemzetbiztosító hadjáratok

Forrás Színpad: (Fórum terasz)
17.00 Tabulatúra koncert + táncház -Régizene együttes
18.00 TransNomád -Világzene
23.00 Kósza Band - Lírák és blues

Jurta falu (Fórum előtti tér)
- Kerecsen íjászok bemutatója, rovásírás, páncélos bemutatók, íjászat, interaktív tábori élet
- 5 jurtában kiállítások (Sudár István – újságíró, ménesgazda hagyatékának bemutatása, Abai Gimnázium és Kollégium bemutatója, jurtaszállások)
11.00 Azték Szertánc – autentikus indiántáncok Akaxe Yotzin vezetésével
13.30 Muay thai harci bemutató
15.00 Solymász bemutató

Középkori udvar (Fórum és Kultúr közötti tér):
Héttorony Hangászok- XVI-XVII. századi magyar, török és kuruc kori muzsikák bemutatása - Zenesátor
Mathias Rex - Középkori udvari élet bemutatása, vívás, páncélos harci bemutatók, interaktív kiállítás - konyhasátor
14.00 Szent Sebestyén Számszeríjász Társaság (középkor legendás és rettegett fegyverének, a számszeríjnak a bemutatása)
Középkori számszeríjak bemutatása, interaktív kiállítás és íjászat
16.00 Némethy fivérek - Lovasíjász toborzó
16.00 Zrínyi Miklós SE Haditorna Klub – huszártorna, lóidomítás, különböző korok fegyverbemutatói

II. Hagyományok Forrása
Péntek
Kultúr Közösségi Ház

Kiállítások:
- Kertai Zalán festőművész - honfoglaláskori témakör
- Nyers Csaba rézplasztikus és Steixner István bőrműves tárlata
- Bőzendorffer Ferenc - Utolsó pesti szíjgyártó emlékére
- Festmény és fotótárlat – képzőművészeti alkotások
18.00 TWO Art Társulat előadása
Molnár Ferenc: Ibolya
Csehov: Három nővér paródia

Forrás Színpad (Fórum terasz)
17.30 Idő Van –rock,blues,alter
01.00 Csürrentő koncert és Moldvai táncház

Jurta falu (Fórum előtti tér)
- Kerecsen íjászok bemutatója, rovásírás, páncélos bemutatók, íjászat, interaktív tábori élet – jurta falu kialakítása
- 5 jurtában kiállítások (Sudár István – újságíró, ménesgazda hagyatékának bemutatása, Abai Gimnázium és Kollégium bemutatója, jurtaszállások)

Középkori udvar (Fórum és Kultúr közötti tér)

Mathias Rex - Középkori udvari élet bemutatása, vívás, páncélos harcibemutatók, interaktív kiállítás - konyhasátor

Szombat
Kultúr Közösségi Ház

Kiállítások:
- Kertai Zalán festőművész -honfoglaláskori témakör
- Nyers Csaba rézplasztikus és Steixner István bőrműves tárlata
- Bőzendorffer Ferenc kiállítása- Utolsó pesti szíjgyártó emlékére
- Festmény és fotótárlat – képzőművészeti alkotások
16.00 Poór Miklós: Hadi művészetek, Pozsonyi csata
18.00 Rétfalvi Kálmán: Akik a Bakonynak nevet adtak

Forrás Színpad (Fórum terasz)
15.00
Carmina Danubiana (Szabó Zoltán, Aba) Budavár tövében - Hunyadiak emlékezete a folklórban – lemezbemutató koncert
16.00 MMNV Társulat: Kortárs tánc
17.00 The Flight Recorders -brit pop, rock
23.00 Sicitur Adastra -rock
00.30 Blues For Sale -blues
01.30 Aeternum-falk metal

Jurta falu (Fórum előtti tér)
- Kerecsen íjászok bemutatója, rovásírás, páncélos bemutatók, íjászat, interaktív tábori élet
- 5 jurtában kiállítások (Sudár István – újságíró, ménesgazda hagyatékának bemutatása, Abai Gimnázium és Kollégium bemutatója, jurtaszállások)
14.00 Capoeira bemutató
15.00 Saolin Kung-fu bemutató

Középkori udvar (Fórum és Kultúr közötti tér)
Mathias Rex - Középkori udvari élet bemutatása, vívás, páncélos harcibemutatók, interaktív kiállítás - konyhasátor
18.00 Honvéd Szondi György S.E.-Magyar Királyi Kardforgatók Rendje (középkori harcászat modellezve, dinamikus párosharcok)

Vasárnap
Kultúr Közösségi Ház

Kiállítások:
- Kertai Zalán festőművész -honfoglaláskori témakör
- Nyers Csaba rézplasztikus és Steixner István bőrműves tárlata
- Bőzendorffer Ferenc kiállítása –Utolsó pesti szíjgyártó emlékére
- Festmény és fotótárlat – képzőművészeti alkotások
13.00 Lévai László: Mátyás mennyei serege, Mátyás titkos könyvtára, Abaházi Samu király,
Garabonciások a magyarság szolgálatában
15.00 Dévai Attila: Hétköznapi asztrológia, Magyarságkutatás
17.00 Poór Miklós: Honfoglaláskor előtti nemzetbiztosító hadjáratok

Forrás Színpad: (Fórum terasz)
17.00 Tabulatúra koncert + táncház -Régizene együttes
18.00 TransNomád -Világzene
23.00 Kósza Band - Lírák és blues

Jurta falu (Fórum előtti tér)
- Kerecsen íjászok bemutatója, rovásírás, páncélos bemutatók, íjászat, interaktív tábori élet
- 5 jurtában kiállítások (Sudár István – újságíró, ménesgazda hagyatékának bemutatása, Abai Gimnázium és Kollégium bemutatója, jurtaszállások)
11.00 Azték Szertánc – autentikus indiántáncok Akaxe Yotzin vezetésével
13.30 Muay thai harci bemutató
15.00 Solymász bemutató

Középkori udvar (Fórum és Kultúr közötti tér):
Héttorony Hangászok- XVI-XVII. századi magyar, török és kuruc kori muzsikák bemutatása - Zenesátor
Mathias Rex - Középkori udvari élet bemutatása, vívás, páncélos harci bemutatók, interaktív kiállítás - konyhasátor
14.00 Szent Sebestyén Számszeríjász Társaság (középkor legendás és rettegett fegyverének, a számszeríjnak a bemutatása)
Középkori számszeríjak bemutatása, interaktív kiállítás és íjászat
16.00 Némethy fivérek - Lovasíjász toborzó
16.00 Zrínyi Miklós SE Haditorna Klub – huszártorna, lóidomítás, különböző korok fegyverbemutatói

 
Pontos helyszín:
több helyszínen (lásd program)
 
Belépő:
Nincs információ.
 
Információ:
Aba Nagyközség Önkormányzata
22/430-002
info@aba.hu
 
Honlap: www.aba.hu





Vissza
Új keresés
FIGYELEM!
Indulás előtt érdemes telefonon érdeklődni az információs elérhetőségeken a pontos időpont felől, mivel az esetleges változásokért nem tudunk felelősséget vállalni.

Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó

Emlékezzen rám
Elfelejtett jelszó?
Nincs felhasználóneve? Regisztráljon
 
Hírlevél
Feliratkozás a Fesztiválkalauz hírlevelére.
:

: